top of page

VÝKONNOSTNÍ TŘÍDY

mažoretky

MAŽORETKY

V mažoretkových disciplínách rozlišujeme tři výkonnostní třídy – A, B, C. Podmínkou pro účast v některých disciplínách NBTA, ze kterých se lze nominovat na Mistrovství Evropy, je splnění výkonnostní zkoušek tzv. Level. Více informací najdete v aktuálních propozicích.

Výkonnostní třídy rozlišují mažoretky startující v jednotlivých soutěžích dle úrovně jejich pohybových schopností a dovedností s hůlkou, případně s hůlkou a rekvizitami. Ve snaze přizpůsobit naše soutěže všem úrovním závodících mažoretek jsme otevřeli celkem tři výkonnostní třídy. Nositelem výkonnostní třídy je jedinec, bez ohledu na to, za jaký klub startuje. Postupy mezi výkonnostními třídami se řídí dle platných propozic na danou sezonu.

1077.jpg

A

Třída pro nejlepší mažoretky v sólech a duích.
V disciplínách s hůlkou a rekvizitami jsou vítězové nominováni
na Mistrovství Evropy mažoretek NBTA.

1513_edited.jpg

B

Výkonnostní třída pro pokročilé mažoretky. 

5513.jpg

C

Třída pro začínající mažoretky. Nejlepší z nich postupují do třídy B.

TWIRLING

Zařazení do výkonnostních tříd pro soutěže NBTA

Podmínkou pro účast na soutěžích NBTA je splnění výkonnostních zkoušek, tzv. Level.

Výkonnostní zkoušky se rozdělují podle obtížnosti:

  • Příprava Level 1

  • Level 1

  • Level 2

  • Level 3

 

 

Příprava Level 1 se skládá ze 30 twirlingových prvků.

Level 1 a Level 2 se dělí na dvě části, část twirlingovou a část taneční. Po úspěšném absolvování zkoušky je twirler zařazen do odpovídající výkonnostní třídy, viz přiložená tabulka. Více najdete v aktuálních propozicích.

Tabulka zařazení 2022.png
twirling
4314.jpg

A

Nejvyšší mistrovská třída pro soutěže Mistrovství České republiky v twirlingu. Vítězové získávají tituly mistrů, vicemistrů a II. vicemistrů republiky a v daných disciplínách i nominace na mezinárodní soutěže.

5224.jpg

B

Střední třída pro soutěž Národní twirlingový pohár. Pro startování v třídě B je nutné mít složené výkonnostní zkoušky dle platných propozic. 

2941.jpg

C

Začátečnická třída pro soutěž Národní twirlingový pohár. 

bottom of page